De sneeuwzekerste skigebieden van Frankrijk

Volgens onze berekening is Tignes - Val d'Isère het sneeuwzekerste skigebied van Frankrijk, gevolgd door Les Deux Alpes en Val Thorens.

  1. 1 Tignes - Val d'Isère Savoie, Frankrijk. 1.559 tot 3.456 m, gletsjer 100/100
  2. 2 Les Deux Alpes Isère, Frankrijk. 1.284 tot 3.511 m, gletsjer 86/100
  3. 3 Val Thorens Savoie, Frankrijk. 1.726 tot 3.221 m 85/100
  4. 4 Bonneval-sur-Arc Savoie, Frankrijk. 1.794 tot 2.948 m 78/100
  5. 5 Chamonix - Les Grands Montets Haute-Savoie, Frankrijk. 1.232 tot 3.232 m 71/100
  6. 6 Vars - Risoul Hautes-Alpes, Frankrijk. 1.632 tot 2.728 m 69/100
  7. 7 Les Orres Hautes-Alpes, Frankrijk. 1.552 tot 2.702 m 69/100
  8. 8 Les Ménuires Savoie, Frankrijk. 1.356 tot 3.051 m 68/100
  9. 9 Isola 2000 Alpes-Maritimes, Frankrijk. 1.827 tot 2.601 m 68/100
  10. 10 Les Arcs Savoie, Frankrijk. 1.199 tot 3.214 m 67/100
  11. 11 La Plagne Savoie, Frankrijk. 1.217 tot 3.058 m 67/100
  12. 12 Méribel Savoie, Frankrijk. 1.132 tot 2.920 m 66/100
  13. 13 Valfréjus Savoie, Frankrijk. 1.552 tot 2.726 m 66/100
  14. 14 Crévoux Hautes-Alpes, Frankrijk. 1.615 tot 2.537 m 66/100
  15. 15 Avoriaz Haute-Savoie, Frankrijk. 1.156 tot 2.250 m 66/100
  16. 16 Montgenèvre Hautes-Alpes, Frankrijk. 1.774 tot 2.581 m 65/100
  17. 17 Queyras - Molines - Saint-Véran Hautes-Alpes, Frankrijk. 1.739 tot 2.805 m 63/100
  18. 18 Galibier-Thabor Savoie, Frankrijk. 1.406 tot 2.741 m 63/100
  19. 19 Val d'Allos - La Foux Alpes de Haute-Provence, Frankrijk. 1.700 tot 2.592 m 63/100
  20. 20 Piau-Engaly Pyreneeën, Frankrijk. 1.498 tot 2.530 m 63/100
  21. 21 Queyras - Ceillac Hautes-Alpes, Frankrijk. 1.596 tot 2.449 m 63/100
  22. 22 Courchevel Savoie, Frankrijk. 1.110 tot 2.702 m 61/100
  23. 23 Dévoluy Hautes-Alpes, Frankrijk. 1.457 tot 2.496 m 61/100
  24. 24 Luz-Ardiden Pyreneeën, Frankrijk. 1.680 tot 2.485 m 61/100
  25. 25 Espace Cambre d'Aze Pyreneeën, Frankrijk. 1.631 tot 2.377 m 61/100
  26. 26 Serre Chevalier Hautes-Alpes, Frankrijk. 1.219 tot 2.764 m 60/100
  27. 27 Puy-Saint-Vincent Hautes-Alpes, Frankrijk. 1.150 tot 2.666 m 60/100
  28. 28 Val Cenis Savoie, Frankrijk. 1.306 tot 2.737 m 59/100
  29. 29 Orcières Merlette Hautes-Alpes, Frankrijk. 1.826 tot 2.732 m 59/100
  30. 30 Auron Alpes-Maritimes, Frankrijk. 1.597 tot 2.445 m 59/100
  31. 31 Gavarnie-Gèdre Pyreneeën, Frankrijk. 1.818 tot 2.285 m 59/100
  32. 32 Alpe d'Huez Isère, Frankrijk. 1.124 tot 3.314 m 58/100
  33. 33 La Norma Savoie, Frankrijk. 1.352 tot 2.724 m 58/100
  34. 34 Sainte-Foy Tarentaise Savoie, Frankrijk. 1.507 tot 2.620 m 58/100
  35. 35 Gourette Pyreneeën, Frankrijk. 1.353 tot 2.454 m 58/100
  36. 36 Le Sauze Alpes de Haute-Provence, Frankrijk. 1.374 tot 2.438 m 58/100
  37. 37 Les Karellis Savoie, Frankrijk. 1.550 tot 2.484 m 57/100
  38. 38 La Rosière Savoie, Frankrijk. 888 tot 2.806 m 56/100
  39. 39 Porté-Puymorens Pyreneeën, Frankrijk. 1.621 tot 2.508 m 56/100
  40. 40 Pra-Loup Alpes de Haute-Provence, Frankrijk. 1.495 tot 2.497 m 56/100
  41. 41 Val d'Allos - Le Seignus Alpes de Haute-Provence, Frankrijk. 1.511 tot 2.415 m 56/100
  42. 42 Peyragudes Pyreneeën, Frankrijk. 1.389 tot 2.371 m 56/100
  43. 43 Cauterets Cirque du Lys Pyreneeën, Frankrijk. 1.725 tot 2.422 m 55/100
  44. 44 Sainte-Anne la Condamine Alpes de Haute-Provence, Frankrijk. 1.834 tot 2.409 m 55/100
  45. 45 Ax 3 Domaines Pyreneeën, Frankrijk. 1.376 tot 2.345 m 55/100
  46. 46 Aussois Savoie, Frankrijk. 1.532 tot 2.693 m 52/100
  47. 47 Valmorel - Le Grand Domaine Savoie, Frankrijk. 1.219 tot 2.516 m 52/100
  48. 48 Grand Tourmalet (La Mongie) Pyreneeën, Frankrijk. 1.459 tot 2.464 m 50/100
  49. 49 Les 7 Laux Isère, Frankrijk. 1.330 tot 2.373 m 50/100
  50. 50 L'Alpe du Grand Serre Isère, Frankrijk. 1.363 tot 2.166 m 50/100
  51. 51 Queyras - Haut-Guil (Abriès) Hautes-Alpes, Frankrijk. 1.493 tot 2.401 m 49/100
  52. 52 Les Angles Pyreneeën, Frankrijk. 1.635 tot 2.359 m 49/100
  53. 53 Formiguères Pyreneeën, Frankrijk. 1.736 tot 2.305 m 49/100
  54. 54 La Pierre Saint-Martin Pyreneeën, Frankrijk. 1.475 tot 2.146 m 49/100
  55. 55 Val-Louron Pyreneeën, Frankrijk. 1.442 tot 2.071 m 49/100
  56. 56 Chabanon Alpes de Haute-Provence, Frankrijk. 1.528 tot 2.028 m 49/100
  57. 57 Saint-Lary Pyreneeën, Frankrijk. 1.595 tot 2.462 m 48/100
  58. 58 Arêches Beaufort Savoie, Frankrijk. 1.018 tot 2.319 m 47/100
  59. 59 Le Collet d'Allevard Isère, Frankrijk. 1.421 tot 2.086 m 47/100
  60. 60 Les Sybelles Savoie, Frankrijk. 1.083 tot 2.588 m 46/100
  61. 61 La Clusaz Haute-Savoie, Frankrijk. 1.030 tot 2.476 m 46/100
  62. 62 Montclar Alpes de Haute-Provence, Frankrijk. 1.333 tot 2.464 m 46/100
  63. 63 Font-Romeu Pyreneeën, Frankrijk. 1.715 tot 2.215 m 46/100
  64. 64 Albiez-Montrond Savoie, Frankrijk. 1.490 tot 2.012 m 45/100
  65. 65 Les Monts d'Olmes Pyreneeën, Frankrijk. 1.402 tot 1.948 m 44/100
  66. 66 Flaine - Le Grand Massif Haute-Savoie, Frankrijk. 682 tot 2.485 m 43/100
  67. 67 Les Contamines Haute-Savoie, Frankrijk. 1.158 tot 2.444 m 43/100
  68. 68 Superbagnères Pyreneeën, Frankrijk. 1.463 tot 2.122 m 43/100
  69. 69 Valberg Alpes-Maritimes, Frankrijk. 1.414 tot 2.025 m 43/100
  70. 70 Roubion-Les-Buisses Alpes-Maritimes, Frankrijk. 1.421 tot 1.909 m 43/100
  71. 71 Megève Haute-Savoie, Frankrijk. 820 tot 2.373 m 42/100
  72. 72 Pelvoux-Vallouise Hautes-Alpes, Frankrijk. 1.230 tot 2.222 m 40/100
  73. 73 Villard de Lans - Corrençon Isère, Frankrijk. 1.108 tot 2.056 m 40/100
  74. 74 Pralognan-la-Vanoise Savoie, Frankrijk. 1.405 tot 2.352 m 39/100
  75. 75 Chamonix - Le Tour-Balme Haute-Savoie, Frankrijk. 1.262 tot 2.255 m 39/100
  76. 76 Chamrousse Isère, Frankrijk. 1.410 tot 2.246 m 39/100
  77. 77 Chamonix - Brévent-Flégère Haute-Savoie, Frankrijk. 1.047 tot 2.505 m 38/100
  78. 78 Ancelle Hautes-Alpes, Frankrijk. 1.322 tot 1.801 m 38/100
  79. 79 Montagnes de Lans Isère, Frankrijk. 1.372 tot 1.789 m 38/100
  80. 80 Gréolières-Les-Neiges Alpes-Maritimes, Frankrijk. 1.367 tot 1.765 m 38/100
  81. 81 Châtel Haute-Savoie, Frankrijk. 994 tot 2.100 m 37/100
  82. 82 Praz de Lys Sommand Haute-Savoie, Frankrijk. 1.246 tot 1.960 m 35/100
  83. 83 Guzet-Neige Pyreneeën, Frankrijk. 1.102 tot 2.049 m 34/100
  84. 84 Col de Rousset Drôme, Frankrijk. 1.255 tot 1.692 m 34/100
  85. 85 Les Gets-Morzine Haute-Savoie, Frankrijk. 984 tot 1.985 m 33/100
  86. 86 Torgon Haute-Savoie, Frankrijk. 1.335 tot 1.980 m 33/100
  87. 87 Bernex Haute-Savoie, Frankrijk. 995 tot 1.871 m 32/100
  88. 88 Aillon-Margériaz Savoie, Frankrijk. 1.385 tot 1.835 m 32/100
  89. 89 L'Audibergue Alpes-Maritimes, Frankrijk. 1.276 tot 1.633 m 32/100
  90. 90 Les Saisies - Espace Diamant Savoie, Frankrijk. 949 tot 2.054 m 31/100
  91. 91 Thollon-les-Mémises Haute-Savoie, Frankrijk. 1.078 tot 1.873 m 30/100
  92. 92 Le Lioran Massif Central, Frankrijk. 1.161 tot 1.823 m 30/100
  93. 93 Le Semnoz Haute-Savoie, Frankrijk. 1.389 tot 1.694 m 30/100
  94. 94 Le Grand-Bornand Haute-Savoie, Frankrijk. 930 tot 2.028 m 28/100
  95. 95 Les Rousses Jura, Frankrijk. 1.042 tot 1.662 m 28/100
  96. 96 Les Portes du Mont-Blanc Haute-Savoie, Frankrijk. 1.017 tot 1.925 m 27/100
  97. 97 Les Houches - Saint-Gervais Haute-Savoie, Frankrijk. 978 tot 1.887 m 26/100
  98. 98 Font d'Urle Chaud Clapier Drôme, Frankrijk. 1.273 tot 1.541 m 26/100
  99. 99 Super Besse Massif Central, Frankrijk. 1.223 tot 1.834 m 24/100
  100. 100 La Chapelle d'Abondance Haute-Savoie, Frankrijk. 994 tot 1.797 m 24/100

Score op 100, onze eigen berekening uit onder meer de hoogte, de noordhellingen, een gletsjer en de sneeuwval. Gebieden vanaf 15 km piste. Pistes en hoogtes: OpenStreetMap.

Vragen over sneeuwzekerheid

Welk skigebied is het sneeuwzekerst?

Volgens onze berekening is Tignes - Val d'Isère het sneeuwzekerste skigebied van Frankrijk, gevolgd door Les Deux Alpes en Val Thorens.

Hoe berekent Pistegids de sneeuwzekerheid?

Daarin tellen de hoogte van de pistes, de noordhellingen, een gletsjer en de gemiddelde sneeuwval mee. Het is onze eigen score. Het zegt iets over de kans op goede sneeuw, niet over de sneeuw van vandaag.

Wanneer is een skigebied sneeuwzeker?

Hoe hoger de pistes, hoe beter. Boven ongeveer 2.000 meter blijft de sneeuw meestal langer liggen. Op noordhellingen schijnt de zon minder, en een gletsjer helpt vroeg en laat in het seizoen. Ook de ligging telt: aan de noordkant van de Alpen, zoals in Vorarlberg, blijven wolken hangen en valt vaak veel meer sneeuw.